Büyük Boyutlu Dosya Gönderme Siteleri

 • Uyarı! Bu yazı 25.04.2019 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

  İnternet ortamı geliştikçe kullandığımız dosyaların boyutları da oldukça arttı. Bir başka kullanıcıya dosya göndermek istediğimiz zaman mail yoluyla belli bir limite kadar gönderim yapabiliyoruz. Bu yüzden bu dosyaları gönderebilmek için bazı web sitelerine ihtiyacımız bulunmakta. Bu sitelerin çok sık kullanılanlarını sizin için listeledim.

  Bir başkasına email ile gönderilemeyecek kadar büyük dosyaları rahatlıkla göndermenize yarayacak bazı siteler;

  DROPBOX

  https://www.dropbox.com/

  En fazla 250mb lık dosyaları toplamda 2 gb depolama alanında istediğiniz kişilerle kolayca paylaşmanızı sağlayan bir sistem. Öncelikle üye olup bilgisayarınıza dropbox yazılımını kurmanız gerekiyor (windows, mac, linux ve hatta ios versiyonları mevcut.). Yazılım bilgisayarınızda bir klasör oluşturuyor ve siz sürükle bırak yaparak klasöre paylaşmak istediğiniz dosyaları taşımanız yeterli.

  FILE DROPPER

  https://www.filedropper.com/

  File Dropper, üyelik gerektirmeden tam 5 gb büyüklüğünde ki dosyaları yüklemenize izin veriyor. Fakat belli bir süre indirilmeyen dosyalar siliniyor. Bu 5gb lık yükleme özelliği işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

  WETRANSFER

  https://wetransfer.com/

  Wetransfer ile üye olmadan 2GB a kadar olan dosyaları siteye yükleyip karşı tarafın indirmesine olanak sağlayabiliyorsunuz. Dosya yükleme işlemi bitiminde karşı tarafa ve size bilgi ile birlikte indirme adresleri mail olarak gönderiliyor. Dosyalarınız 2 hafta boyunca sunucularında saklanıyor.

  SENDGB

  https://www.sendgb.com/

  Sendgb tek seferde 4 GB’lık dosyalarınızı göndermenize olanak sağlıyor.  Aynı anda 20 kullanıcıya kadar gönderim yapabiliyorsunuz ve kullanıcılar birbirlerini görmüyor. Dosya indirildikten hemen sonra silinmesini sağlayabiliyor ve bunun yanında da şifreleyebiliyorsunuz. Göndereceğiniz dosyalar en fazla 7 gün boyunca indirilebiliyor. 

  FILES OVER MILES

  http://tr.filesovermiles.com/

  Üyelik gerektirmeyen filesovermiles.com, gönderilecek dosyayı seçtiğinizde karşı tarafa dosyayı indirebilmesi için gerekli linki veriyor.

  TRANSFERNOW

  https://www.transfernow.net/tr/

  TransferNow favori anı fotoğraflarınızı, videolarınızı, müziğinizi ve de kişisel ve profesyonel belgelerinizi göndermek ve paylaşmak için güvenli bir platformdur. Ücretsiz olarak günde 5 sefer 4 gb gönderim yapabilirsiniz.

  TRTRANSER

  https://trtransfer.net/ TRtransfer ücretsiz dosya yükleme, dosya paylaşma, dosya gönderme ve dosya aktarma servisidir. Ücretsizdir. Günde 10 sefer 4 gb gönderim yapabilirsiniz.


  Etiketler
 • Yorumlar

  Yazıya 2 yorum yapılmış.

  Dosya Yükle
  Dosya Yükle 21 Mart 2020

  https://dosyam.org/ sitesini öneririm çok hızlı ücretsiz ve dosya boyutu fazla güvenilir

  murat
  murat 19 Mayıs 2019

  https://trtransfer.net/ sitesini kullandım gayet hızlıydı ve kullanışlıydı yalnız diğerlerini kullanmadım ama.