Caner Dio

Hakkımda

Ben Kimim?

canerozgurellaptop 1024x682 - Hakkımda

Yıllar, yıllar önce 1987 yılının “Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır” atasözünü doğrular nitelikte, İstanbul’un şimdiye kadar en çok kar yağışının olduğu dönemde, Bakırköy’de dünyaya gözlerimi açmışım. İlköğretim ve lise eğitimimi doğduğum ilde tamamladım. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Matbaacılık bölümünden son senemde mezun olmadan bıraktım. O dönem bilardo merakım ve internet sitelerine olan ilgim ağır basmıştı. Para kazanıyordum. Okulu ikinci planda görüyordum. Tabi bu bölümü 2012 yılında afla dönüş yaparak bitirip diplomamı aldım. 2006 yılından sonra açık öğretimden Anadolu Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Turizm İşletmeciliği ve 2012 mezuniyetimden sonra Anadolu Üniversitesi  İşletme Fakültesi olarak devam ettim.

Bir dönem kişisel gelişime yönelik kısa eğitim aldım. Bu yönde bir sayfa kurup bir uzman aracılığı ile paylaşımlarda bulundum. Şu anda böyle bir çalışma yapmıyorum.

Çalışma kariyerime 2007 yılından itibaren bir holdingin satış pazarlama alanında devam ettim. Bu iş ile başlayan serüvenim tamamen satış ağırlıkta kariyerimin çehresini değiştirmekteydi. Artık aylık yüz binlerce ciro yapılan bir oluşumun bir parçası olmuştum.  2012 yılına kadar devam ettim. 2012 yılında ablamla ortak turizm şirketi kurduk. 2016 yılında turizm işim için şehir dışına çıktığımda geçirdiğim trafik kazası sonrası sektörü tamamen bıraktım. Geçirdiğim 3 ameliyat sonrası kendimi 1,1,5 sene içinde toparladım. Yaklaşık 2 senedir bir çelik firmasında yönetici pozisyonunda çalışmaktayım. Aynı zamanda firmanın çizimlerini autocad ve 3dsmax programında çizmekteyim.

Kitap okumayı, fotoğraf çekmeyi, hikaye yazmayı, film-dizi izlemeyi, kamp yapmayı ve deniz kenarında yürüyüş yapmayı çok seviyorum. Hayatı seviyorum, kendini sadece yaşadığı için şanslı hissedenlerdenim. İnsanlarla geçimim iyidir! Ön yargılarından arındırılmış bir yapı varsa kendimle özdeşleştirebilirim. İnternet ortamında veya diğer ortamlarda dinlemeyi severim. Tabi hemen inanan bir yapım yoktur. Trol tabir ettiğimiz sosyal medya aldatmacalarına inanmayacak kadar araştırmacı bir kişiliğim vardır. Uzaktan ciddi, soğuk görünen bir yapım olsa da daima ortamlara adapte olan samimi bir yapıya sahibim.

Disiplin ve kuralı her bulunduğum ortamda sağlamayı ve sağlayanı sevmişimdir. Bu oyun bile olsa her zaman bir kural olmak zorundadır. Kendimi geliştirmeyi seviyorum bilgisayarım, harici diskim, bulutum dahil olmak üzere kendime bir gün lazım olur kullanırım diyebileceğim şekilde; eğitim notları, fotoğraflar, internet site yazılımları, temalar, kodlar aklınıza gelecek bir çok şeyi arşivler, arasıra yerlerini değiştirir ve bulabileceğim şekilde dekore ederim.

Burcumdan dolayı duygusal görünsemde iş ortamım dahil olmak üzere bir çok noktada duygusallığımı bastırabiliyorum. Kısa ve net oldu daha yakından tanımak, tanışmak isterseniz yüz yüze bir kahve içebiliriz. See you later.. 🙂

 

Bildiklerim

 • WordPress (Sıfırdan tema yapacak kadar bilmekteyim. Şu an gezdiğiniz web sayfamın inciğine boncuğuna kadar ben yaptım.)
 • Php (Kendime yetecek kadar, bir script kuracak ölçüde, gerektiğinde düzenleme ve sıfırdan yapacak kadar eh işte diyorum biliyorum. Kursa gitmedim kurcalayarak öğrendim.)
 • Bootstrap (Şu an gezdiğiniz sitenin temelinde kullandım. Çok hoşuma gidiyor. Bunu da bir ara kurcalarken öğrendim.)
 • Photoshop (Lisede ve üniversitede bölümümle ilgili olsa da, okul dönemimde pek kullanma şansım olmamıştı. İlerleyen yıllarda kendi başıma bir kaç işlemi öğrenmiş, kendime yetecek kadar işlem yapıyordum. Şimdiler de çok nadir de olsa kullanmaktayım. Daha çok karakter çizimi yapıyorum. Çizim tableti aldım bakalım başlarsam güzel çizimlere paylaşmayı düşünüyorum. 2 haftalık mimari photoshop kursuna gittim. Pafta ve sunum yapımını öğrendim.)
 • Freehand Mx (Eskisi kadar kullanımı ve güncellenmiş sürümleri yok)
 • Corel Draw (Okulda pek görme şansım olmasa da kullanım olarak freehand mx gibidir. Bir kaç matbaa işimi burada yapmıştım. Bilgime; 10 üzerinden puan verecek olursam bu 6 olurdu.)
 • Illustrator (Yetecek ölçüde kullanmaktayım)
 • Sunucu Yönetimi (Web sitelerimi barındırmak için uzun zamandır reseller sunucu kullanmaktayım. Whm, Cpanel ve Plesk paneli iyi bilirim.)
 • Eta Muhasebe (Ön muhasebeyi iyi bilirim. Eta programını halen kullanmaktayım.)
 • Satış Pazarlama (Uzun yıllar devre mülk satışı yaptım. Satışın bir çok aşamasını bilmekteyim. 2016 yılından beri yapmıyorum.)
 • Autocad (Şu an çalıştığım iş yerinde çizimleri yapabilmek için. 2 aylık kursa gittim. Şu an halen kullanmaktayım. Mimari çizimler ağırlıkta, çelik işleri v.b yapmaktayım.)
 • 3ds Max (Autocad öğrendikten sonra tamamen merak ettiğim için yine 2 aylık kursa gittim. Bir kaç tane proje çizimi de yaptım. Sıfırdan bir projeyi sonuca kadar uygulama yapabilecek seviyeye ulaştığımı düşünüyorum. Yaptıklarımı web sitemde ayrı bir sayfada paylaşıyorum (.)
 • Lumion Mimari animasyon yapımının oldukça zevkli olduğunu söyleyebilirim. Bazı renderlarımı bu programda aldım. 

Web Site Kuruluş

İlk web sitem 2004 yılında bir forum sitesiydi. Sonra bir çok site açtım. Oyun, toplist, video, dizi, haber vb. Daha sonra 2006 yılında bloglamaya başladım. Sildim, kapadım, zamanla farklı domainlerde sitemi tekrar devam ettirdim. Sıkılınca, yoğun olunca yine kapattım ya da hiç içerik eklemedim. 2016 yılında eski içeriklerin tamamını silerek tekrar yayına geçtim. Arada yine mola verdiğim zamanlar oldu. Amacım kendime notluk tutmak, zaman geçirmek.

Hosting – Barındırma

8 yıldır aynı reselleri kullanmaktayım. Yeni bir resellere geçiş yaptım. Haziran 2020

Tasarım

Alt yapısı wordpress, kodlama bootstrap, emek Caner ÖZGÜREL. 🙂

Mini Blog, Videolar, İzlediğim Filmler, Anlamlı Sözler, Faydalı Siteler gibi kendime ait sayfalar oluşturdum.

Eklentiler

 • Akismet Anti-Spam: Spam yorumlarımı emanet ediyorum.
 • BULK SEO Image: Eklediğim resimlere otomatik alt etiket ekliyor.
 • Crayon Syntax Highlighter: Kod paylaşımı için kullanıyorum.
 • Menu Icons: Sitemde kategori ve üst menü gibi alanlara küçük ikonları buradan ekliyorum.
 • Responsive Lightbox: Yazıma eklediğim açılır resimler için kullanıyorum.
 • Table of Contents Plus: Yazılar için ‘içindekiler’ tablosu oluşturmak için kullanıyorum.
 • WP-PostViews: Yazıların okunma sayısı için kullanıyorum.
 • Yoast SEO: Sitenin seo’su için ücretsiz sürümünü kullanıyorum.
 • Yorumlar

  Yazıya 4 yorum yapılmış.

  Caner Özgürel
  Caner Özgürel 24 Mayıs 2016

  Teşekkürler Serkan.. Mesajını aldım tabi yardımcı olurum.. Eski isimdeki sitem 2 yıl önce düşmüştü tekrar satın aldım ama onda devam etmek istemiyorum. Aslında amacım bu sitede farklı olacaktı ama bu şekle girdi.. Yeni bir isim değil buda eski, sadece içerikleri yeniden ekliyorum.. Zamanla tutar, tutmazsa da kendim için iyi bir uğraş oluyor, vakit geçiyor..

  Serkan Uzun
  Serkan Uzun 24 Mayıs 2016

  Dostum kendini güzel anlatmışsın. Yıllar önce vbulletin için açtığın destek sitesinden çok faydalanmıştım. Blogunda güzel görünüyor tavsiye olarak, eski site isminde devam et en azından onu bilen çoktur.. Bide bende böyle bir blog açmak istiyorum facebooktan yazdım el atarsan makbule geçer. 🙂

  Caner Özgürel
  Caner Özgürel 22 Mayıs 2016

  Yorumunuz için teşekkürler bende memnun oldum. Türkçeleştirdiğim uzakdoğu yapımı olan ingilizcesi bile olmayan temalar var zamanla bunları paylaşacağım. Yeniden blog yazmaya başlamak eskisi gibi olmuyor. İyi konumda olan siteler var bakalım bende eskisi gibi yer bulabilecekmiyim. 🙂

  Ali Turan
  Ali Turan 22 Mayıs 2016

  Kısa olsada güzel bir anlatımla tanımış oldum. 🙂 WordPress’te yardımların için teşekkürler. Sitende tema paylaşımı yaparsan daha iyi noktalara gelebilirsin. Memnun oldum.