İnstagram’dan Alışveriş Yapmak Güvenli mi?

 • Uyarı! Bu yazı 04.03.2018 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

  Son zamanlarda hemen hemen her kullanıcı instagram da bir satış sayfasına mutlaka denk geliyordur. Ayakkabı, çanta, kıyafet, hediyelik eşya vb. içeriklerde aklınıza gelen her türlü satışlar yapılmakta. Satış yapanların yarısının vergi levhası olmadığı gibi ürünleri dahi bulunmuyor. Bir ayakkabıyı birden çok sayfada görmeniz mümkün. İşi gücü olmayan biri bir başkasının ürünlerini kopyalıyor ve sayfa açıyor. 5-10 lira fazlasına müşteri bulup satışı ilk yapan firmadan sipariş veriyor. Bayi gibi işliyor. Satış sonrası muhattap bulunması oldukça güç oluyor.

  Çakma ürünlerinde çakması
  Geçenlerde bir sayfada gucci markasının bir ayakkabısını gördüm. Ayakkabının fotoğrafı orjinal sitesindeki ile aynıydı. Yani gören aynısı diyerek sipariş veriyor, fakat gelen çok farklı. Tabi şeffaf kargo dışı istediğiniz de karşınıza ayakkabı dışı başka bir şey de gelebilir.

  Biz depo satışı yapıyoruz
  Mağazamız yok depo satışı yapıyoruz diyenlerin tamamı bir başkasından ürün alıp size satmakta. Geneli Çinden ürün getirtip evinin bir bölümünü kullanıyor. Bunun olumsuz bir yanı var mı derseniz. Hayır yok. Ama çok iyi bir ürün almadığınızı da bilmeniz gerekiyor.

  Eklemek istediğiniz bir şey varsa yorum yazın.

  Orjinal ürün alamıyorsanız vergi ödeyen faturalı yerlerden alın.  Etiketler
 • Yorumlar

  Henüz hiç yorum yapılmamış.